آخرين اخبار

چهارشنبه 1391/4/21 12:00

علي محمد رجالي در برنامه پايش مطرح كرد:

براي ساختن جامعه بايد نقشه راه داشته باشيم

علي محمد رجالي بنيان گذار گروه توليدي صنعتي ظريف مصور يكشنبه گذشته در برنامه پايش از شبكه 1 سيما به عنوان كارآفرين برتر حاضر شد و در مورد حجم وسيع فعاليت هايش گفت: پشت سر هر كار آفرين موفق يك تيم وجود دارد و اين موفقيت ها همه از لطف خداوند بوده است.

رجالي در اين برنامه اظهار داشت: همه دولتمردان شعار مي دهند كه قصد حمايت از صنعت را دارند اما تا اين لحظه به غير از مقام معظم رهبري كه طي 5 سال اخير از صنعت و صنعتگران حمايت كرده است مابقي همه در حد شعار بوده و من در اين مورد حاضر هستم با هر كسي مناظره كنم.

وي به استخدام در كفش ملي به عنوان اولين شغل خود اشاره كرد و گفت: در آن زمان اين شركت براي عمده فروشي 5 درصد و براي خرده فروشي 3 درصد به فروشندگان پرداخت مي كرد و در آن سال و تنها در 2 ماه 237 هزار تومان طلب كار شدم كه متاسفانه حتي 237 ريال هم ندادند.

بنيان گذار گروه توليدي صنعتي ظريف مصور ادامه داد: من تا قبل از انقلاب به مرحله واردات كالا از خارج رسيدم و با اينكه درآمد بسيار بالايي هم داشتم، حقيقتاً ارضا نشدم. بعد از انقلاب هم به مدت دو سال در خدمت آيت الله خادمي بودم و بعد از اينكه شرايط كار دوباره مهيا شد توليد موكت را در اولين واحد با توليد 1 ميليون و 250 هزار متر مربع شروع كردم و هم اكنون به توليد 55 ميليون متر مربع رسيده ام و محصولاتمان را به 7 كشور دنيا صادر مي شود.

اين كارآفرين برتر كشور گفت: ما در راستاي موكت حركت كرديم و هر آنچه براي توليد موكت لازم بود را خودمان توليد نموديم و بعد از خودكفايي در بخش هاي مختلف متوجه شديم كه تنها چيزي كه كم داريم، پتروشيمي است. از اين رو در سال 1379 اولين پتروشيمي خصوصي كشور را استارت زديم كه در سال 85 به بهره برداري رسيد. امسال هم در فاز دوم، ظرفيت توليد اين پتروشيمي را دو برابر كرديم و متاسفانه بايد بگويم كه تا كنون نتوانسته ايم از صندوق ملي وام بگيريم.

اين فعال اقتصادي اظهار داشت: تا زماني كه سود توليد براي صنعتگر از بهره سپرده بلند مدت بيشتر نباشد، كشور ما همچنان درجا خواهد زد.

رجالي ادامه داد: من نمي دانم آقاي خامنه اي بايد به چه زباني بگويند كه كار را به مردم بسپاريد و دولت را كوچك كنيد، اجازه بدهيد كه بعد از 33 سال برخي از واقعيت ها را بپذيريم، واقعيت اينست كه هر جا دولت دخالت كرده شرايط بد تر شده است. اما متاسفانه در سطح پائين تر از وزرا هيچ كس نمي خواهد كار را به بخش خصوصي بسپارد.

وي اظهار داشت: به نظر من راه حل اينست كه براي ساختن كشور بايد نقشه راه داشته باشيم. اگر با نقشه راه حركت كنيم و تنگ نظري ها و خودكامگي ها را كنار بگذاريم و از نيروي صادق، بي غرض و دانشمند استفاده كنيم، كشور ما ساخته خواهد شد.

اين صنعتگر با بيان اينكه با پائين نگه داشتن نرخ ارز بازارمان را كاملاً در اختيار خارجي ها گذاشته ايم افزود: دولت نبايد در نرخ ارز دخالت كند، اگر ارز نرخ عادلانه خودش را داشته باشد، خودبه خود جلوي ورود اكثر كالاهاي خارجي گرفته خواهد شد.

رجالي ادامه داد: با تمام ارادتي كه به آقاي دكتر بهمني دارم اما بزرگترين اشتباه ايشان و دولت طي چند سال اخير پائين نگه داشتن نرخ ارز بوده است. ما از ترس تورم به اشتباه و به صورت دستوري نرخ ارز را پائين نگه داشته ايم اما هم اكنون هم نرخ ارز افزايش يافته، هم دونرخي شده و هم اينكه تورم بالايي ايجاد شده است و كشور را به سمت نابودي كشيده ايم.

وي با اشاره به تحريم ها گفت: تحريم ها اصلاً خوب نيستند و فشار بسيار زيادي را به صنعت وارد مي كنند اما بخش خصوصي راه خودش را پيدا خواهد كرد و تحريم ها را دور خواهد زد.

رجالي ادامه داد: من به راحتي مي توانم تحريم ها را دور بزنم و اين كار حدود 3 تا 5 درصد هزينه ها را افزايش مي دهد اما متاسفانه ما با تحريم هاي داخلي هم مواجه هستيم، و حتي يكي از مسئولين دولتي به من گفته است كه تو يك پتروشيمي داري و يكي براي تو كافيست.

اين كارآفرين نمونه كشور به كساني كه مي خواهند كسب و كاري براي خودشان آغاز كنند گفت: بايد از كم شروع كرد و پله پله حركت نمود. اگر كسي به جايي رسيده است با ارزان فروشي موفق شده و از رموز ديگر موفقيت هم صداقت است.

علي محمد رجالي در پايان گفت: تقاضاي من از همكاران و كساني كه سرمايه دار هستند اينست كه سرمايه شان را در صنعت سرمايه گذاري كنند و مطمئن باشند كه اين سرمايه بركت بيشتري خواهد داشت.

همچنين شما مي توانيد فيلم كامل اين مصاحبه را با استفاده از لينكهاي زير دانلود نمائيد

واحد روابط عمومی ظریف مصور
محمد ناظري (کارشناس رسانه )
Language
اخبار شرکت
نمایندگی های موکت

آخرین اخبار

خدمتی دیگر

اولين دوره آموزشي نصابان موكت كشور

تدارک ویژه جهت

حضور ظریف مصور در نمايشگاه بين المللي کفپوش، موکت، فرش ماشینی و صنایع وابسته تهران

افتخاری دیگر

افتتاح پروژه XSBR شرکت توسط معاون وزیر صنعت و معدن

14:00 1396/10/18

تقدیر از بنیاگذار ظریف مصور در مراسم امین الضرب اتاق بازرگانی تهران

در مراسم امروز امین الضرب جهت تقدیر از پیشکسوتان صنعت و با حضور وزاری دولت آقایان محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، محمد شریعتمداری وزیر صنعت و محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد جناب اقای علی محمد رجالی بنیانگذار گروه صنعتی ظریف مصور موفق به دریافت نشان افتخار و لوح تقدیر این مراسم گردید

متن کامل خبر
 10:00 1396/10/18

حضور ظریف مصور در نمايشگاه معماری و دکوراسیون داخلی تهران

به گزارش روابط عمومي گروه توليدي و صنعتي ظريف مصور، اين گروه از تاريخ 21 لغايت 24 دی ماه 1396 در نمايشگاه بين المللي معماری و دکوراسیون داخلی (میدکس) كه در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي جمهوري اسلامي ايران برگزار مي گردد حضور خواهد داشت .

متن کامل خبر
11:30 1396/03/04

افتتاح پروژه XSBR شرکت توسط معاون وزیر صنعت و معدن

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی افتتاح طرح XSBR شرکت رزین پلیمر را نمونه بارز اقتصاد مقاومتی در راستای تکمیل زنجیره ارزش دانست...

متن کامل خبر